ODRODZENIE RZECZYWISTOŚCI W PUNKCIE ZERO​

tekst jakiś

 

HIPNOTERAPIA

Hipnoterapia jest obowiązkowa przy pierwszych sesjach w gabinecie.

JAK MOŻEMY SOBIE POMÓC


Nasze przyzwyczajenia, nałogi, nawyki to automatyczny, wyuczony sposób zachowania. Możemy tu mówić zarówno o takich nawykach jak obgryzanie paznokci, ssanie kciuka, bruksizm (zaciskanie szczęk i zgrzytanie zębami), przekładanie spraw na później, tiki nerwowe, problemy z łaknieniem (objadanie się, anoreksja, bulimia) i nadmierne picie alkoholu, palenie papierosów czy marihuany.

Rzucenie palenia

Jak szybko i łatwo rzucić palenie?

Warto przeprowadzić sesję hipnozy, jeśli naprawdę chcesz pozbyć się nałogu, nie myśl, że zrobię to za Ciebie. Moim zadaniem jest jak najskuteczniej Ci pomóc i ułatwić ten proces, kluczowa tutaj jest szczera chęć uwolnienia się od tytoniu. Dzięki sesji rzucenie jest o niebo łatwiejsze. Prawie zawsze rzucamy na pojedynczej sesji, której koszt jest skalkulowany jako równowartość wartości papierosów wypalanych przez przeciętnego palacza w ciągu kilku tygodni. Jeśli palisz, możesz potraktować taką sesję jako jedną z najlepszych inwestycji swojego życia – nie dość, że zyskujesz zdrowie i lepsze samopoczucie, pokonujesz słabość, to jeszcze zaoszczędzasz codziennie niemałą kwotę i to do końca życia! Czyż nie jest to wspaniała wiadomość?

Jeśli tylko zechcesz możemy rozłożyć proces rzucenia papierosów na dwie lub trzy sesje, w takim jednak przypadku, sesje poprzedzające rzucenie (rzucamy na ostatniej), płatne są jak zwykłe, standardowe sesje. Zdarzało się wielokrotnie, że już po sesji przygotowującej, osoby informowały mnie, że przestały palić – w takich przypadkach zalecam jednak, żeby i tak przyjść na tą ostatnią sesję, żeby ostatecznie rozstać się z nałogiem, postawić przysłowiową kropkę nad „i”.
Czy próbowałeś rzucić niezliczoną ilość razy, czy może zastanawiasz się nad tym po raz pierwszy? Hipnoza może Ci pomóc zrobić to z łatwością. Nie obiecuję cudów, ale proszę wziąć pod uwagę, że zgodnie z badaniami naukowymi:
Hipnoza to najskuteczniejsza metoda na rzucenie palenia, zgodnie z wynikami badań naukowych porównujących skuteczność sposobów walki z tym nałogiem.
Źródło: New Scientist, volume 136, issue 1845, 31 Oct 1992.
Hipnoza jest w tym celu stosowana od wielu lat z ogromnym sukcesem. Albert Einstein, Thomas Edison, Matt Damon, Winston Churchill, Jacqueline Kennedy Onassis, Kevin Costner oraz wielu innych rzucili w ten sposób palenie.

Korzyści z rzucenia palenia

Poniższa lista wymienia kilka korzyści zdrowotnych, które mogą być twoim udziałem, jeśli tylko uwolnisz się od palenia:
(źródło: Institute of Clinical Hypnosis)

8 godzin:
• Poziom tlenku węgla we krwi powraca do stanu normalnego • Poziom tlenu we krwi powraca do normy a twoje ciało może w końcu korzystać z prawidłowego odżywiania – twoje komórki mogą oddychać

24 godziny
• Ryzyko ataku serca maleje

48 godzin
• Końcówki nerwowe zaczynają się odbudowywać • Zmysł powonienia i smaku poprawia się

72 godziny
• Oskrzela rozluźniają się ułatwiając oddychanie • Zwiększa się pojemność płuc

2 tygodnie do 3 miesięcy
• Krążenie krwi poprawia się
• Chodzenie staje się łatwiejsze
• Wydolność płuc zwiększa się do 30%

1 do 9 miesięcy
• zmniejszają się: kaszel, ilość śluzu w zatokach, zmęczenie, uczucie braku powietrza • Rzęski płucne odrastają zwiększając zdolność do usuwania śluzu • Wzrasta poziom energii w organizmie

1 rok
• Zagrożenie atakiem serca spada o połowę

5 lat
• Ryzyko śmierci spada o prawie połowę w porównaniu do osoby palącej 10 lat • Ryzyko śmierci spada prawie do takiego samego poziomu jak u osoby niepalącej • Komórki rakowe są wymieniane • Inne ryzyka związane z rakiem maleją

15 lat

• Ryzyko ataku serca jest takie same jak u osoby niepalącej O zaoszczędzonych, wcale niemałych pieniądzach, nie trzeba nawet wspominać… Wszystkie te korzyści mogą być także twoje! Jeśli tylko zdecydujesz się na rzucenie, zapraszam serdecznie!
Jeśli masz jakiekolwiek pytania nie wahaj się ze mną skontaktować, z przyjemnością pomogę!

Inne
Hipnoterapia może pomóc Ci pozbyć się w zasadzie każdego niechcianego nawyku lub może pomóc Ci utworzyć nowy, pożądany. Nasze nawyki/przyzwyczajenia są wykonywane automatycznie ponieważ zakotwiczone są w podświadomości. Dlatego tak trudna jest zmiana ich poprzez sam umysł świadomy.
Często udaje nam się np. porzucić niechciany nawyk na jakiś czas, ale później do niego powracamy. Powód jest prosty – nie udało nam się zmienić podstawowego zapisu w podświadomości w związku z czym powraca do nas w takiej samej lub podobnej formie. Z umysłem świadomym jest o wiele łatwiej skontaktować się niż z podświadomością dlatego przekonanie umysłu świadomego do czegoś nie jest zazwyczaj trudne – komplikacje pojawiają się gdy chcemy przekonać do czegoś umysł podświadomy.

Tutaj właśnie z pomocą przychodzi hipnoza – pozwala ona na skontaktowanie się z twoją podświadomością bezpośrednio. Wystarczy przekonać umysł podświadomy, że palenie, picie, brak motywacji, systematyczności czy jakikolwiek niepożądany nawyk już nam nie służą i warto się go pozbyć na dobre lub zamienić na nowy, który polepszy jakość Twojego życia.

Czy jest bezpieczna? – TAK
Czy może pomóc? – TAK
Masz dodatkowe pytanie? – TAK


Hipnoterapia dla dzieci:

– tiki nerwowe,
– jąkanie,
– alergia,
– poprawa koncentracji,
– poprawa nauki,
– mutyzm,
– brak integralności.

Hipnoza dzieci jest szczególnym rodzajem terapii.
Są one delikatne, wrażliwe, niewiele mają doświadczeń, więc i niewiele wniosków. Nie wiedzą czy ich rodzice dobrze wypełniają swoją rolę. Wierzą i ufają bezgranicznie. Porównuje się je do plasteliny, którą można lepić, do gąbki, która wchłania wszystkie sugestie i całą energię otoczenia.
Dlatego jeśli dziecko rodzi się zdrowe, a problem następuje później, w różnych okresach dzieciństwa, czy w okresie nastoletnim, to gdzieś nastąpił błąd w wychowaniu czy niedopatrzenie, gdzie nie byliśmy w stanie uchronić dziecka przed krzywdą ze strony innych.


Problem dziecka to najczęściej problem rodziców. Są one bowiem odbiciem tego, co jest w umysłach ich opiekunów. I zazwyczaj kiedy opiekunowie rozwiążą swoje problemy, rozwiązuje się problem dziecka. Oczywiście jeśli reakcja jest natychmiastowa. Bo im dłużej to trwa, tym trudniej jest to odwrócić

To jasne, że nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć. Zdarzają się nieoczekiwane sytuacje, kiedy dziecko może przeżyć pojedynczy silny stres np. w szkole lub na podwórku. Ale gdy jesteśmy czujni i szybko zauważymy niepożądane zachowanie, równie szybko możemy odwrócić ten proces. Wszystkiego, czego się nauczyliśmy możemy się oduczyć. Kwestia tylko jak szybkie będzie nasze działanie.

Najlepsza jest praca z dzieckiem, którego rodzic bardzo dobrze wie czego potrzebuje jego maluch, aby prawidłowo się rozwijał, jest otwarty na wskazówki, a jedynie zdarzyła się sytuacja, której nie przewidział, czy w której nie uczestniczył, wiec nie mógł nic zrobić. Taki silny pojedynczy stres może mieć dość poważne skutki w postaci np. tików czy jąkania. Jeśli nic z tym się nie zrobi, umysł sam tego nie cofnie.

Małych dzieci nie trzeba wprowadzać w trans, bo są stale na działaniach fal alfa, są to spowolnione fale, na których pracuje mózg kiedy się relaksuje. Poza tym mają silnie rozwiniętą wyobraźnię, więc wystarczy cofnąć dziecko do momentu tuż przed tym niefortunnym wydarzeniem, dać mu wszelkie zasoby, aby jeszcze raz przeszło przez tę chwilę, ale już ze spokojem i inna świadomością, nową wiedzą. Jest to tzw. terapia z linią czasu.
Oczywiście jest wiele innych metod, ale u małych dzieci najlepiej sprawdzają bajki. To, co trzeba przerobić jest ukryte w bajce za pomocą symboli. Podświadomość dziecka najlepiej przyjmuje taka formę terapii.
Inną kwestią jest, kiedy dzwonią rodzice i mówią, że ich dziecko od dłuższego czasu nie chce się uczyć, kompletnie ignoruje wszystko, co się do niego mówi, robi to, na co ma aktualnie ochotę bez obawy przed jakimikolwiek konsekwencjami. To już nie jest pojedyncza, niepożądana sytuacja, ale cała lawina sytuacji, które złożyły się na takie zachowania. Lawina przede wszystkim błędnych działań rodziców, a zachowanie dziecka jest tego efektem. W takich sytuacjach zaczyna się od pracy z rodzicami i ustalenia, co można poprawić w relacjach. Choć czasem trudno osobom dorosłym zrozumieć, że to jest wynik ich postępowania. Trudniejsza jest też praca tylko z dzieckiem, jeśli zachowania rodziców, relacje w domu pozostaną bez zmian.
Radujmy się przebywaniem wśród tych niezwykłych istot i wciąż doskonalmy się w najpiękniejszej roli na świecie – roli rodzica.

Czy jest bezpieczna? – TAK
Czy może pomóc? – TAK
Masz dodatkowe pytanie? – TAK


Satysfakcjonujące życie seksualne jest istotnym elementem życia większości dorosłych. Dlatego gdy pojawiają się tutaj problemy to frustracja i stres mogą przenieść się na inne dziedziny życia i odebrać nam zdolność do cieszenia się nim, nie wspominając już o utracie radości płynącej z udanego życia seksualnego.

U mężczyzn najczęściej spotykanym problemem są przedwczesny wytrysk i impotencja. Według prof. dr. hab. med. Zbigniewa Lwa-Starowicza przedwczesny wytrysk dotyka 30% mężczyzn. Jeśli chcesz odzyskać kontrolę nad tą przypadłością to hipnoza jest jednym z najlepszych rozwiązań. Jeśli chodzi o impotencję lub zaburzenia wzwodu to ok 10% mężczyzn jest w jakimś momencie w pełni lub częściowo dotkniętych tym problemem. W większości przypadków nie ma żadnych fizycznych przyczyn i okazuje się, ze problemy te mają podłoże psychiczne. Właśnie dlatego hipnoterapia jest idealnym rozwiązaniem do leczenia tego typu zaburzeń – leczenie następuje u źródła problemu, co daje bardzo dobre wyniki.
Jeśli chodzi o kobiety to częstym problemem bywają bolesne stosunki płciowe (vaginismus).


Jest to niezależne od woli kurczenie się mięśni pochwy utrudniające, a czasem uniemożliwiające penetrację ze względu na odczuwany ból. Problem ten może mieć wiele przyczyn i może występować w tak wielkim nasileniu, że doprowadza do rozpadu związku lub zaniechania życia seksualnego. Dlatego jeśli dotyczy on właśnie Ciebie, to poprzez hipnoterapię możesz sobie z nim poradzić.

Innym problemem seksualnym jest brak pociągu seksualnego – niskie libido. Osoba o niskim libido unika myślenia o seksie i uprawiania go. Przyczyn może być wiele i jeśli jest to twoja przypadłość i chcesz to zmienić hipnoza jest jak najbardziej wskazana ze względu na wysoką skuteczność.
Zrozumiałe jest, że czasem trudno rozmawiać o swoich problemach seksualnych – zapewniam jednak, że hipnoza jest tak delikatnym i bezpiecznym narzędziem, że naprawdę warto spróbować – nie masz przecież nic do stracenia, a wszystko do zyskania.

Czy jest bezpieczna? – TAK
Czy może pomóc? – TAK
Masz dodatkowe pytanie? – TAK


Dobre zdrowie, zarówno fizyczne i psychiczne, to niezbędny składnik szczęśliwego życia. Tak wiele zależy od stanu w jakim znajduje się nasz organizm. Zazwyczaj dopiero wtedy zaczynamy się nad tym zastanawiać, kiedy nastąpiły już niepożądane zmiany. Oczywiste jest, że nic nie zastąpi profilaktyki – zdrowego trybu życia. Hipnoza okazuje się pomocna już na tym, podstawowym etapie, poprzez pomoc w nauczaniu i ugruntowaniu takiego stylu życia, który pozwoli Ci przyczynić się do niezmąconego celebrowania radości dnia codziennego. Jeśli jednak nie jesteśmy zbyt uważni na to jak żyjemy, co spożywamy, jeśli nie potrafimy poradzić sobie ze stresem dnia codziennego, to nasz organizm prędzej czy później da nam o tym znać w postaci wszelakiej maści dolegliwości.

Hipnoterapia daje często wspaniałe rezultaty, szczególnie w przypadkach schorzeń psychosomatycznych takich jak Zespół Jelita Drażliwego i wielu innych.

Jeśli cierpisz na bezsenność , która często związana jest ze stresem, to możesz wiele skorzystać poddając się tej formie terapii.
Innym zaburzeniem związanym ze snem jest moczenie nocne, często spotykane u dzieci – jeśli twoje dziecko cierpi na tą przypadłość to hipnoterapia dla dzieci może okazać się najlepszym rozwiązaniem tego problemu.

Ogromne pole działania dla hipnoterapii to komplementarność – hipnoza wspaniale współpracuje z praktycznie każdą inną formą leczenia czy terapii.
Poprzez pracę w transie można wzmocnić pozytywne efekty działania medycyny np. konwencjonalnej i wyeliminować lub znacznie ograniczyć wszelkie skutki uboczne.

W walce z nałogami takimi jak palenie tytoniu/marihuany, nadużywanie alkoholu, hazard, objadanie się i innymi hipnoza pomaga zarówno jako terapia główna lubi terapia uzupełniająca i to ze świetnymi rezultatami.
Również problemy natury mentalnej takie jak depresja, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne i wiele innych podlegają modyfikacji lub uzdrowieniu poprzez tą terapię.

Nie trzeba chyba również wspominać, że hipnozą można ograniczyć stres przed- i pooperacyjny oraz znacznie przyspieszyć rekonwalescencję.
Również problemy z zapłodnieniem, którym często towarzyszy kumulujący się stres , mogą zostać rozwiązane przy pomocy samej hipnoterapi lub jako terapii dodatkowej np. przy zapłodnieniu In Vitro.

Hipnoterapię bardzo często stosuje się w przypadkach kontroli odczuwanego poziomu bólu – tutaj zalecana jest jednak szczególna ostrożność i przeważnie wymagana jest uprzednia konsultacja z lekarzem. Ból jest sygnałem, który ciało wysyła nam, żeby zwrócić uwagę na jakiś problem. Dlatego ważne jest poznanie przyczyny bólu zanim nastąpi hipnotyczne jego usunięcie lub ograniczenie.

Hipnoterapia może również pomóc Ci w uwolnieniu się od najprzeróżniejszych tików nerwowych.

Jąkanie jest kolejnym problemem, często powiązanym z traumatycznym przeżyciem (przeważnie nie pamiętanym świadomie), który możesz rozwiązać decydując się na hipnoterapię.

W zasadzie listę tą można rozwijać bez końca, dlatego w razie jakichkolwiek pytań ogólnych lub szczegółowych proszę o kontakt.

Czy jest bezpieczna? – TAK
Czy może pomóc? – TAK
Masz dodatkowe pytanie? – TAK


Samo słowo dieta niesie ze sobą konotacje tymczasowości. Kiedy przechodzimy na dietę odchudzającą zazwyczaj zaczynamy jeść zupełnie inaczej niż zwykle, czyli sprzeciwiamy się nawykom żywieniowym kontrolowanym przez nasz podświadomy umysł.

Dlatego też zazwyczaj efekty są krótkotrwałe. Po prostu przez jakiś czas walczymy z programem podświadomości i dlatego w ostatecznym rozrachunku zostajemy pokonani. Jeśli tylko zaprzestaniemy diety, nasze stare nawyki żywieniowe oraz zestaw podświadomych przekonań powracają ponownie, a nasze ciało powraca do poprzedniego trybu jedzenia, a tym samym do stanu poprzedniego.

Podświadomość zawiera i podtrzymuje wszystkie nasze przekonania i nawyki dotyczące naszego trybu odżywiania. Są one głęboko zakorzenione i w przeważającej większości przypadków nieuświadomione. W podświadomości tkwi ogromna moc, wiec nieważne jak bardzo próbujemy zmieniać swoje nawyki żywieniowe, podświadomy program prawie zawsze wygra ze świadomym postanowieniem i powrócimy do wcześniejszych przyzwyczajeń, z którymi właśnie toczyliśmy walkę.

Poprzez hipnozę możemy przemówić bezpośrednio do podświadomości i przyspieszyć proces zmian poprzez zmianę zestawu znajdujących się tam przekonań i nawyków. Podświadomość jest silniejsza od świadomego umysłu, ale łatwo przyswaja i zapamiętuje nowe, pożądane informacje, kiedy omijamy tzw. czynnik krytyczny (patrz model umysłu), co ma miejsce podczas sesji hipnotycznej. Po prostu łatwiej jest zmienić podświadomy program podczas transu hipnotycznego i przeprowadzić trwałe, pozytywne zmiany, jeśli ominiemy czynnik krytyczny i to, czego pragniemy stanie się również celem podświadomości. Zamiast walczyć przeciwko niej po prostu zaczynamy współpracować. Często dochodzi nawet do sytuacji, w których osiąga się idealną wagę i to praktycznie bez żadnego wysiłku, w dodatku z przyjemnością!

Hipnoza to idealny sposób na zbudowanie zdrowszych nawyków żywieniowych i utrzymanie wysokiej motywacji. Jest to również klucz do osiągnięcia prawdziwie zdumiewających rezultatów.

!Wystarczy, że zdecydujesz się na dietę mentalnie,
a waga automatycznie poleci w dół

Nadwaga jest zazwyczaj symptomem leżącego u jej podstaw problemu. Poprzez hipnoterapię można go zlokalizować, usunąć i zastąpić nowym, pożądanym sposobem żywienia.

Hipnoza sprawi, że zdrową żywność spożywać będziesz z przyjemnością!
Z przyjemnością zaczniesz również ćwiczyć i bez wysiłku stracisz dodatkowe kilogramy!

Czy jest bezpieczna? – TAK
Czy może pomóc? – TAK
Masz dodatkowe pytanie? – TAK


Kontrola poziomu stresu

Zazwyczaj uważamy, ze stresujące sytuacje są negatywne, ale sytuacje powszechnie uważane za pozytywne również powodują stres: awans, praca za granica, ślub. Stres powodowany jest przez strach przed zmiana, nie przez zmianę sama w sobie.

Może pochodzić on z kilku źródeł: środowiska, ciała, myśli, emocji. Poziom stresu będący odpowiedzią na ten sam bodziec rożni się pomiędzy poszczególnymi osobnikami. Zindywidualizowana reakcja ukazuje nam, że jeśli nauczymy się go kontrolować to możemy znacznie ułatwić sobie życie. Hipnoza jest świetnym sposobem na nauczenie się redukowania stresu.
Stres do pewnego momentu pomaga nam przeżyć, wzmaga czujność, inspiruje, wzmaga kreatywność, ale jeśli jest go zbyt wiele, to szkodzi nam na wiele sposobów.

1. Podczas hipnozy jesteś ogromnie zrelaksowany, co pozwala na doświadczenie stresujących sytuacji będąc równocześnie spokojnym I ucząc się nowego sposobu reagowania na nie. To z kolei pozwala na zmianę asocjacji pomiędzy bodźcem a twoją nań reakcją.
2. W transie łatwiej jest nauczyć się prawidłowej reakcji, co sprawia, że łatwiej będzie Ci w prawdziwych sytuacjach. Twoja automatyczna reakcja na bodźce zmieni się.
3. W sytuacji, która powoduje stres będziesz w stanie oprzeć się na zasobach zbudowanych kiedy byłeś spokojny, zrelaksowany, pewny siebie i miałeś kontrolę nad sytuacją. Te pozytywne stany mogą zostać zasocjowane ze stresującym bodźcem powodując pożądaną reakcję w przyszłości.
4. Czasami sytuacje, które dotychczas były nawet bardzo stresujące mogą zupełnie przestać na nas wpływać negatywnie.
5. Hipnoza to idealny sposób na naukę nowych technik użytecznych w życiu codziennym. Możesz na przykład nauczyć się technik oddechowych, pozytywnego myślenia lub bycia asertywnym (pewnym siebie), co z kolei przekłada się na pożądane reakcje w danych sytuacjach.
6. Również autohipnoza jest przykładem techniki, którą często wykorzystuje się do redukcji stresu I zmiany określonych zachowań.
Istnieje wiele sposobów i technik, które można wykorzystać do pokonania stresu, a szczegółowe postępowanie dobieram do potrzeb indywidualnych.

Niepokój

Niepokój to niemiły stan, w którym zawiera się kombinacja rożnych emocji zawierających strach, obawy, troskę i tym podobne. Często towarzyszą mu doznania fizyczne, takie jak palpitacje serca, nudności, ból w klatce piersiowej, krótki oddech, ból głowy wynikający z napięcia. Jeśli mamy trudna sytuacje w pracy czy w domu to stres może przenieść się na inne dziedziny życia i spowodować odczuwanie niepokoju.
Podobnie osoba, która doświadczyła niesłychanie nieprzyjemnej sytuacji może przenieść strach do życia codziennego. Jest to znane jako stres pourazowy.

Hipnoza może okazać się bardzo pomocna w walce z niepokojem. W części przypadków możliwe jest odnalezienie powodu niepokoju (zazwyczaj nieuświadomionego) za pomocą regresji. W innych można nauczyć się technik radzenia sobie z niepokojem. W tym drugim przypadku możesz nauczyć się zmiany sposobu myślenia, relaksować się, uwierzyć w siebie itp… Jest kilka rodzajów zaburzeń związanych z niepokojem i można doświadczać kilku symptomów równocześnie.
Każdy przypadek traktowany jest indywidualnie.

Opanowanie gniewu i złości

Gniew to zupełnie naturalna emocja, którą wszyscy odczuwamy od czasu do czasu, lecz czasami tracimy nad nim kontrole. Wtedy właśnie ma on na nas wyniszczający wpływ. Kiedy nie jesteś w stanie panować nad gniewem, jesteś na jego łasce. Wtedy to on Cię kontroluje, a to prowadzi do problemów w domu, pracy oraz może wpłynąć na każdy inny aspekt życia.
Ostatecznie może zrujnować nasze zdrowie, tak jak zresztą wszystkie inne negatywne emocje, które wymykają się spod kontroli. Kiedy wpadamy w złość/gniew , w naszym ciele zachodzą zmiany fizjologiczne: bicie serca przyspiesza, zwiększa się ciśnienie krwi, produkowana jest adrenalina. W ten sposób jesteśmy przygotowani do fizycznego wyrażenia agresji (walki) lub ucieczki, co było bardzo przydatne naszym przodkom, ale współcześnie nie jest społecznie akceptowalne.

Właśnie w takich chwilach umiejętność zarządzania/kontroli negatywnych emocji jest nieodzowna. Aby poprawić jakość swojego życia warto nauczyć się więc jak kontrolować porywy gniewu i złości po to, by to one przestały kontrolować nas. Hipnoterapia oferuje szereg technik pomocnych w odzyskaniu kontroli nad własnym zachowaniem i często można zaobserwować zaskakujące wręcz efekty pracy w tego typu zaburzeniach.
Relaksacja jest jedną z często stosowanych technik w zarządzaniu gniewem, złością i stresem. Hipnoza może pomoc Ci oduczyć się niechcianego zachowania i równocześnie nauczysz się nowych sposobów radzenia sobie z niechcianymi emocjami.

Zastosowanie powyższych technik (w indywidualnie dobranej kombinacji) pomoże Ci w osiągnięciu lepszego, spokojniejszego życia.

Czy jest bezpieczna? – TAK
Czy może pomóc? – TAK
Masz dodatkowe pytanie? – TAK


Fobia jest to ekstremalna, nieadekwatna reakcja na bodziec. Fobie często łączą się z atakami paniki. W zasadzie każdy rodzaj fobii jak i ataki paniki można traktować hipnozą i to z wyśmienitą skutecznością. Poniżej wymieniam kilka przykładów fobii:

• Akrofobia – lęk wysokości
• Agorafobia – lęk związany z otwartą przestrzenią
• Antrofobia – lęk przed ludźmi
• Achlofobia – lęk przed tłumem
• Aquafobia – lęk przed wodą
• Aviofobia – lęk przed lataniem
• Bakteriofobia – lęk przed zarazkami
• Klaustrofobia – lęk przed zamkniętą przestrzenią
• Hematofobia – lęk przed krwią
• Lalofobia – lęk przed przemawianiem publicznym
• Ksenofobia – lęk przed obcymi
• Zoofobia – lęk przed zwierzętami
• Arachnofobia – lęk przed pająkami
• Lęk przed dentystą
• Lęk przed strzykawkami
• Lęk przed zastrzykami
• Socjofobia – fobia społeczna
• Inne…

Powyższe przykłady obejmują tylko cześć znanych fobii , od których możesz uwolnić się poprzez hipnoterapię.
Jedną z najczęściej spotykanych fobii jest socjofobia – lęk przed ludźmi, przed byciem w centrum uwagi, sytuacjami społecznymi, załatwianiem potrzeb osobistych w toalecie publicznej, przemawianiem, poznawaniem nowych ludzi, podróżowaniem środkami transportu publicznego i podobnych. Przez niektórych socjofobia klasyfikowana jest jako skrajna nieśmiałość. Przejawia się ona na bardzo wiele sposobów w przeróżnych sytuacjach towarzyskich i jeśli chcesz się od niej uwolnić, to hipnoza jest jak najbardziej wskazana.
Jeśli dręczą Cię ataki paniki to również nad nimi możesz uzyskać kontrolę poddając się terapii. Atak paniki (niepokoju) zazwyczaj mają następujące symptomy:

– nagłe odczuwanie strachu lub niepokoju (wyzwolone przez bodziec fobii lub niezależnie)
– przyspieszone bicie serca
– pocenie się, roztrzęsienie
– zawroty głowy, nudności
– obawa, że stanie się coś strasznego, obawa przed utratą kontroli
– pustka w głowie
– ucisk w klatce piersiowej

Istnieje wiele technik hipnotycznych, które można zastosować w przypadku fobii lub ataków paniki (niepokoju). Zazwyczaj fobia jest spowodowana przez traumatyczne doświadczenie, przy którym nasza podświadomość zasocjowała jakieś silnie emocjonalnie naładowane zdarzenie z czymś, co je wyzwala. W momencie, w którym znajdujemy się w obecności tego bodźca nasza podświadomość przywołuje ten emocjonalny ładunek i odczuwamy strach, panikę, dyskomfort lub im podobne.

Na poziomie świadomym możemy nawet nie pamiętać początkowego wydarzenia powodującego fobię- wiemy tylko ze nie czujemy się zbyt dobrze w windzie, wpadamy w przerażenie widząc mysz, boimy się latać, itd…
Uzdrowienie polega zazwyczaj na odnalezieniu tego pierwotnego wydarzenia i zmianie asocjacji. W transie można nauczyć się prawidłowych reakcji na bodziec. Ataki paniki można oswoić poprzez kontrolę nad nimi np. poprzez techniki oddechowe – już nigdy nie będziesz bezbronny wobec narastającego strachu. Można posłużyć się kilkoma technikami, które dobierane są indywidualnie.

W zależności od przypadku pozbycie się fobii albo poradzenie sobie z atakami paniki zajmuje przeważnie od jednej do kilku wizyt.

Czy jest bezpieczna? – TAK
Czy może pomóc? – TAK
Masz dodatkowe pytanie? – TAK


Rozkwit osobisty można rozumieć na bardzo wiele sposobów. Może to być praca nad efektywnością podejmowanych działań , sprawnością fizyczną, panowanie nad stanami emocjonalnym oraz nauczenie się odpowiednich reakcji emocjonalnych na określone sytuacje. W hipnozie łatwo o przeprowadzenie głębokich zmian, które następnie pozwalają na natychmiastowe dostrzeżenie pozytywnych zmian w życiu codziennym. Hipnoterapia pomoże Ci usnąć ograniczające bariery i znacząco poprawić efektywność swoich działań, jako że zmiany następują na głębokim poziomie podświadomości.

Często problemem hamującym rozwój osobisty jest niska samoocena, niewiara we własne możliwości. Niskie poczucie własnej wartości potrafi ograniczać nas prawie w każdej dziedzinie życia, ale dzięki hipnozie możesz pozwolić sobie na natychmiastową poprawę samooceny, co przełoży się na poprawę jakości Twojego życia.


Poniższa lista zawiera tylko niektóre tematy, które dzięki hipnozie możesz zgłębić, poprawić, ulepszyć, rozwinąć lub nabyć nowych umiejętności:


• poprawa samooceny
• poprawa motywacji
• poprawa koncentracji
• kreatywność
• inteligencja emocjonalna
• zmiana wzorca reakcji/zachowania na pożądane
• kreatywne rozwiązywanie problemów
• rozwinięcie i wykorzystanie swoich uzdolnień i możliwości
• podejmowanie decyzji przy pomocy podświadomości
• pewność siebie
• determinacja i wytrwałość
• samodyscyplina
• przemawianie publiczne
• rozwinięcie mentalności prowadzącej do stabilizacji finansowej i osiągania celów
• przyspieszone uczenie się, motywacja do nauki
• motywacja
• inspiracja
• nauczenie się odporności na krytykę
• postępowanie zgodne z intuicją i wewnętrznym przekonaniem
• zarządzanie czasem
• pokonanie niepokoju, strachu w przeróżnych okolicznościach
• pokonanie ataków paniki
• wykorzystanie swojego pełnego potencjału
• przesuwanie ograniczeń swoich możliwości
• wygrywanie w biznesie
• planowanie i rozwój kariery osobistej
• wybór drogi życiowej
• wzmocnienie siły woli
• zbudowanie/wzmocnienie mentalności zwycięzcy
• skupienie na celu
• ustalanie priorytetów
• systematyczność
• pokonywanie przeszkód życiowych
• niezliczona ilość innych możliwości

Hipnoza może pomóc w wymienionych i również w wielu innych dziedzinach. W stanie hipnotycznym o wiele łatwiej i szybciej się uczysz, co daje bardzo często szybkie, pozytywne wymierne efekty. Hipnoza pomoże Ci podejść do rozwoju osobistego w zupełnie nowy, wysublimowany sposób.

Czy jest bezpieczna? – TAK
Czy może pomóc? – TAK
Masz dodatkowe pytanie? – TAK


Zespół stresu pourazowego, jąkanie się, syndrom chronicznego zmęczenia, problemy z zazdrością, czerwienienie się i w wielu innych problemach możesz sobie pomóc korzystając hipnoterapii.


Jeśli chodzi o zespół szoku pourazowego ((ang. PTSD – Post Traumatic Stress Disorder) to jest on reakcją na doświadczanie lub bycie świadkiem jakiegoś traumatycznego wydarzenia. Mogą to być poważny wypadek, klęska żywiołowa, napad, gwałt, molestowanie seksualne lub jakiekolwiek inne traumatyzujące przeżycie. Przeważnie ludzie dochodzą po takowych do siebie, ale u części sytuacja może się nawet z czasem pogorszyć utrudniając lub uniemożliwiając normalne życie. Takie osoby mogą doświadczać niechcianych myśli, koszmarów nocnych, flashbacków, wspomnień związanych z traumą. Mogą mieć problemy ze znalezieniem się w sytuacjach przypominających traumatyczne wydarzenie. Mogą wystąpić problemy z uczuciami, problemy z przebywaniem z innymi, utrata pamięci, dziwne odczucia, nadmierne pobudzenie, niepokój, bezsenność, bóle głowy. Mogą też wystąpić napady gniewu, poddenerwowania, depresja, zachowania autodestrukcyjne, nadużywanie środków odurzających i tym podobne.
Jeśli również i Ciebie dotyczy opisany problem to możesz w końcu polepszyć swoje życie przy pomocy hipnozy pozbywając się niechcianych uwarunkowań poprzez uwolnienie napięcia skumulowanego w następstwie doznanego urazu oraz nauczenie się nowych, automatycznych sposobów radzenia sobie w danych sytuacjach. Hipnoterapia jest w tym zakresie jednym z najlepszych dostępnych terapeutom narzędzi i jeśli chcesz skorzystać z możliwości pozbycia się problemu to proszę o kontakt.
Również jąkanie się ma często przyczynę w przeszłym wydarzeniu, prawie zawsze zapomnianym przez umysł świadomy, jako że sytuacja go powodująca często ma miejsce we wczesnym dzieciństwie. Zazwyczaj w transie hipnotycznym jestem w stanie pomóc Ci przypomnieć sobie to wydarzenie i rozładować stres, który powoduje problemy związane z wymową, a następnie przeprowadzić uleczenie problemu. Można również wyleczyć jąkanie się poprzez sugestie bezpośrednie czy użycie innych technik, a postępowanie jak zwykle zależy od indywidualnych uwarunkowań – dlatego jeśli chcesz przestać się jąkać zapraszam na osobistą konsultację.
Innym problemem, który pomoże rozwiązać hipnoza jest czerwienienie się. Wszyscy, którzy mają z tym problem wiedzą jak nieprzyjemna jest to reakcja…
Hipnoza działa bezpośrednio na część umysłu odpowiedzialną za czerwienienie się – umysł podświadomy, dlatego możliwe jest pozbycie się tego problemu poprzez kontrolę stresu i zmianę reakcji na bodźce, które ją powodowały. Poprzez hipnozę możesz odzyskać kontrolę i pewność siebie.
Poddaje się hipnoterapii również Zespół Wypalenia, Zespół Chronicznego Zmęczenia . Człowiek odczuwa niski poziom energii, nie odczuwa przyjemności z podejmowanych działań, czuje się wypalony i ciągle zmęczony emocjonalnie lub fizycznie, może być rozdrażniony, cierpieć na bezsenność, nie potrafi się zrelaksować, może nadużywać alkoholu, odczuwać napięcie mięśniowe, mieć problemy z trawieniem. Leczenie może polegać na podawaniu leków, ale hipnoterapią można często pomóc unikając leczenia farmakologicznego. Można też hipnozę wprowadzić jako leczenie komplementarne. W hipnozie możesz przeprogramować umysł i przystosować się ponownie do pożądanego stylu życia. Możemy razem odnaleźć przyczyny stresu, wzmocnić Cię emocjonalnie i fizycznie. Możesz pozbyć się bezsenności i odzyskać kontrolę nad własnym życiem.
Również w przypadku problemów w związku hipnoterapia może okazać się pomocna. Często problemem bywa wyniszczająca zazdrość. Powodów zazdrości może być wiele, a osoby zazdrosne często zdają sobie sprawę, że nic dzięki niej nie zyskują. Nawet w przypadku uzasadnionej zazdrości i tak wiadomo, że nie pomoże ona rozwiązać problemu, a emocje jej towarzyszące zaburzają jasność myśli i sprowadzają na manowce. Z pomocą hipnoterapii można znaleźć przyczyny tego uczucia, poprawić wiarę w siebie i na nowo cieszyć się związkiem bez niepotrzebnego bagażu emocjonalnego.

Czy jest bezpieczna? – TAK
Czy może pomóc? – TAK
Masz dodatkowe pytanie? – TAK

Do terapii regresyjnej zaliczamy przywoływanie zdarzeń, których wspomnienie może być ukryte poniżej poziomu naszej świadomości. Zdarzenia i konflikty z przeszłości, które maja wpływ na nasze psychiczne czy fizyczne samopoczucie, mogą zostać uwolnione i z korzyścią dla nas wykorzystane w trakcie sesji. Terapia regresją zawiera w sobie nie tylko cofnięcie się do wspomnień życia obecnego ale także do wspomnień związanych z poprzednimi wcieleniami.
Prostym przykładem z życia może być fobia wynikająca z traumatycznego przeżycia, którego przeważnie się nie pamięta. Bardziej złożona terapia może dotyczyć ofiary gwałtu, osoby będącej ofiarą nadużycia w dzieciństwie lub na przykład osoby, która przeżyła zagrażającą życiu sytuację. W takich przypadkach symptomami mogą być ataki paniki, wybuchy emocjonalne, zablokowanie uczuć oraz często problemy w relacjach z ludźmi. W regresji hipnotycznej wracamy do przyczyny problemu – początkowego zdarzenia sentetyzującego (ISE – Initial Sensitising Event) – i w sposób bezpieczny i ustrukturyzowany dokonujemy transformacji danego wspomnienia uleczając problem. W całą procedurę uzdrawiania zintegrowane jest podejście kilku różnych terapii, wliczając w to Gestalt Pearls’a, świadomość ciała Reich’a oraz NLP.
Często trafiają na hipnoterapię osoby ciekawe swoich przeszłych wcieleń. Niezależnie od systemu wierzeń regresja do poprzednich wcieleń okazuje się być wysoce efektywną formą terapii. Pomaga również wejść na wyższy poziom zrozumienia rzeczywistości co przynosi wymierne efekty w codziennym funkcjonowaniu.

Czy jest bezpieczna? – TAK
Czy może pomóc? – TAK
Masz dodatkowe pytanie? – TAK

kontakt

Skontaktuj się ze mną jeśli potrzebujesz pomocy

Możliwość odbycia sesji indywidualnej – rozmowy poprzez Skype

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ Z FORMULARZA

ul. Thugutta 2a/2b Szczecin