Erzac sukcesu.

Pisz dużo, bądź wszędzie, dowiedz się jak najwięcej i bądź jak wielki Armagedon, który powali ludzkość na kolana zdobywając szczyt. Pracuj bez wytchnienia, zaangażuj się na 1000%, organizuj sobie czas i przestrzeń, zostaw wszelkie czynności mało efektywne i pomnażaj dorobek przez inwestycje. Studiuj i ucz się, pilnie od nauczyciela bierz wiedzę i pnij się w ocenach zdobywając kolejne stopnie. Zwalczaj konkurencję, pamiętaj, że aby mieć ktoś musi stracić.

Okazywanie litości pozostaw słabym, nie oglądaj się za siebie, błyszcz i spraw by Cię podziwiali. Spełnij wszelkie normy swych schematów i wizji na siebie, imponuj rodzinie i partnerom, a na pewno miej na siebie plan, bez niego będziesz nikim. Ubieraj się porządnie i uprawiaj fitness, bądź wyjątkowy i cool, idź do przodu jak gdyby świat miał jutro już nie istnieć….

Chomik będzie w kole bezcelowości biegł po zmęczenie.

Będziesz biegał tak długo, aż ślina zaleje twarz całą, wytyczne wszystkie spełnione, normy przekroczone. Niczym super bohater zbawiający gospodarkę i napawający się swoją ekspansywnością. Odcięta głowa nie nasycona i pies, który gonić będzie swój ogon, nigdy nie będzie wystarczająco dobrze dla nich. Lecz to nie będzie istotne, ważniejsza jest determinacja i nowe cele, może po kolejnym kursie będę mógł się w końcu nasycić. Niech świat klęczy mi pod stopami, niechaj grają fanfary, bowiem dobiegam na metę, ahh nie… to tylko półmetek.

Wojna Egoizmu z Altruizmem przekuj w ich równoważenie

To będzie czysta wewnętrzna walka, między miłością a potrzebą życia jeśli nie dojdzie do zrozumienia. Wielu „wiedzących” w tym ja jakiś czas temu, uważa, że samo zbawienie świata poprzez swe chęci da rozwiązanie egzystencjalne. Jest jednak pewien haczyk, który powoduje ciągłe przepychanie się wewnętrzne poczucia całości, a systemowego Egoizmu. Setki lat temu jeszcze można było spokojnie w swej chacie dbając o kawałek ziemi zgłębiać swój świat. Dziś, aby żyć w człowieczych warunkach już nie jest to takie proste, a wyjątki będące są piękne lecz arcytrudne do przeskoczenia. Jest jednak możliwość, która pomaga przejść trudny okres samopoznania w cywilizacji XXI wieku.

Marchewka Egoizmu.

Jeśli dajesz się ponosić pewnym założeniom, wówczas rodzi się ogrom energii pobudzających w człowieku zasoby Egoizmu.

• Rozpatrywanie siebie pod kątem wizerunku zewnętrznego • Chęć bycia lubianym i gromadzenie jak największej ilości znajomych • Ciągła praca nad byciem coraz silniejszym mentalnie i fizycznie • Poczucie braku informacji z mass medii i bycie w tyle w światowym zgiełku • Zaangażowanie w ideologiczne tryby, które dają poczucie wyższości • Chęć zewnętrznego zbawienia duszy i ciała • Poczucie biedy i walka o przetrwanie w pracy i domu • Nałogi i popęd seksualny • Poczucie strachu i przez jego pryzmat rozpatrywanie swego życia i decyzji podejmowanych

To tylko nieliczne z przykładów, które są przy człowieku, który swego emocjonalnego stanu nie rozważa z poziomu wiedzy. Worek, który się przepełni w którymś z podanych elementów wówczas zaślepia daną postać i przestaje on logicznie myśleć, a co za tym idzie ucina głos Duszy.

Marchewka Duchowa.

• Chęć zbawienia świata, poprzez własne wysiłki w odczuciu jego zła • Wywindowanie swej duszy, która ma spełniać normy na najwyższych poziomach • Otaczanie się bóstwami, aniołami, talizmanami, aby zyskiwać większy potencjał • Postrzeganie siebie poprzez pryzmat siły duchowej i działanie jej na otoczenie • Udowadnianie swej racji i wciskanie wiedzy wszędzie, gdzie tylko jest jej teoretyczny brak • Kursy mentalne i duchowe, które mają wyprowadzić osobę z poczucia niewiedzy • Pomaganie wszystkim ludziom i ukazywanie światu swej wielkiej dobroci

To tylko nieliczne z przykładów, które są przy człowieku, który swego emocjonalnego stanu nie rozważa z poziomu wiedzy. Worek, który się przepełni w którymś z podanych elementów wówczas zaślepia daną postać i przestaje on logicznie myśleć, a co za tym idzie ucina głos Duszy.

Altruizm zaś jest głosem idącym od Boga wewnętrznego – Duszy, poprzez logiczny umysł do świadomego istnienia. Tutaj człowiek nic więcej nie potrzebuje, bowiem doskonale wie, że całość pokarmu ma w sobie. Może istnieć na odludziu, a jednak w nim będzie poczucie mieszkania w każdym rejonie. Ponieważ nie ma w nim granic, jest wielowymiarową przestrzenią i jest zdolny do obserwacji z poziomu doświadczania – doświadczenia (nie staje się doświadczeniem jak to jest w Egoiźmie, który chce go posiadać). Takiego człowieka trudno zaszufladkować, ponieważ nie ma takiej szafy, która by pomieściła ten sposób istnienia, baaa on jest tą szafą również paradoksalnie. Osiąga nietuzinkową wiedzę, która jest z niego wydobyta i w całości wystarcza jemu w ciszy swej drogi.

• Znajomym jest on sam dla siebie • Pracą jest wewnętrzna droga poznania • Państwem jest przestrzeń całości • Wizerunkiem stan emocjonalny • Okresy istnienia jedynym czasem • Pieniądz mądrością • Prawem moralność

Altruizm nie ma w sobie potrzeb i jest zgodny z człowiekiem, jednak w patologicznym systemie wykreowanym przez Egoizm, ma niejednokrotnie problem z zaistnieniem. Człowiek czuje się jak w czasie burzy, gdzie wysiłki wkłada w zrozumienie dlaczego nie może utrzymać jednego, mając dostęp do drugiego. Gdybyśmy mieszkali na odludziu, wówczas to co człowiekowi kultury cywilizacji XXI wieku jest niezbędne do funkcjonowania, tam było by jedynie groteską. Zatem skoro potrafimy spokojnie obejść się bez wszelkich świecidełek, oznacza to jedynie gonitwę chomika w świecie zaistniałych ciągłych potrzeb. Równoważenie jednego i bycie drugim, jest dla wielu ludzi problematyczne, bowiem uważana jest ta wiedza za mała wartościową i nie przekładającą się na zysk posiadania. Jednak na zadanie pytania sobie, czy jeśli tego nie będę miał to przestanę być człowiekiem, odpowiedź nasuwa się tylko jedna. Gdybyśmy zabrali zaś z człowieka pierwiastek świadomości, logiczny umysł czy może duszę, wówczas pozostanie nam tylko zezwięrzęcona postać, która bez opamiętania żyje dla swej natury gromadzenia.

Poznawaj wiedzę, równoważ, odkrywaj własną przestrzeń i Jaźń, by móc w pełni przejawiać siebie w XXI wieku, pomimo zgiełku wymuszających na człowieku okoliczności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *